Główna
Lekcje
Milongi O nas
Ciekawostki
Hydepark
Subskrypcja
Linki
Kontakt
 
         
         
 
 
   

Agnieszka Porczak
Tancerka i instruktorka tanga z wieloletnim doświadczeniem. Tango tańczy od 2004 roku, swoje umiejętności taneczne nabyła od wielu argentyńskich mistrzów tanga, zarówno starej generacji jak i tych z młodego pokolenia. W szczególności na jej taniec mieli wpływ: Pablo Rodríguez i Noelia Hurtado, Javier Rodriguez i Andrea Misse, Virginia Pandolfi, Horacio Godoy i Magdalena Gutierrez. W 2006 roku otworzyła pierwszą w Krakowie szkołę tanga - „Apasionata”; propagatorka tanga poprzez organizację milong i warsztatów. Tańczy zarówno jako podążająca jak i prowadząca, jej ulubioną formą tańca w tej drugiej roli jest milonga. W nauczaniu tanga zwraca szczególną uwagę na komunikację w parze, improwizację oraz na aktywną rolę kobiety w tańcu.

 

Gianpio Cappucci
Pochodzi z małego miasteczka w pobliżu Turynu we Włoszech, gdzie w 2009 rozpoczął naukę tanga. Swoje pierwsze kroki w tangu stawiał dla samej radości z tańca.
Swoje kolejne kroki stawiał już pod okiem mistrzów podczas Buenos Aires (2 miesiące w 2010 i 2011 roku). W 2011 roku postanowił wrócić do Buenos by tam rozwijać swoję umiejętności taneczne. Ostatecznie zdecydował skoncentrować się na stylu tańca i technikach nauczania znanej szkoły tanga DNI, pod kierownictwem Dany Frigoli. A po kilku miesiacach zaakceptował propozycje by zacząć uczyć w tej szkole.
Kolejne 5 lat uplyneły na intensywnym nauczaniu w DNI oraz braniu lekcji tanga, jogi i tańca nowoczesnego. W kolejnym roku Pio zaczał brać lekcje teatralne a także zaczał DJ'ować na lokalnych milongach.
Obecnie Pio mieszka w Krakowie.

 

Urszula Gawłowska
Przygodę z tangiem rozpoczęła w szkole Apasionata we wrześniu 2013 roku. Od tamtej pory stale rozwija i doskonali swoje umiejętności uczestnicząc w warsztatach i lekcjach u nauczycieli z kraju i z zagranicy oraz biorąc udział w licznych maratonach i festiwalach.
Sympatyczka tanga tradycyjnego oraz milongi.
W tangu, w szczególności tańczonym w bliskim objęciu, szuka możliwości wyrażenia emocji poprzez aktywny kontakt z partnerem oraz komunikację w parze.
Do Apasionaty powróciła w 2017 roku już w roli asystentki.

 
 
Sylwia i Mirek
Tango traktują jako sposób na życie, oderwanie od szarej codzienności i możliwość spędzenia czasu razem. Dlatego też każdą wolną chwilę spędzają na parkiecie w bliskich objęciach, przy dźwiękach ulubionych tradycyjnych tang i w towarzystwie osób, które podzielają ich pasję. Mirek swoją przygodę z tangiem rozpoczął w 2006 roku, Sylwia natomiast dołączyła do grona Tangerous w roku 2012. Razem tańczą od 2013 roku. Zarówno Sylwia jak i Mirek swoje pierwsze kroki stawiali w Apasionacie, gdzie również później, już wspólnie kontynuowali dalszy rozwój tangowy. Teraz nadszedł czas na zamianę ról i to oni pomagają rozpocząć tą niesamowitą przygodę z tangiem argentyńskim tym, którzy tak jak oni kiedyś zawitają do Apasionaty.
 
 
 
   
   
   

 

 
 

 

 
 
 

fot. Krzysztof Kurek

 
fot.Tomasz Emil
 
         
  statystyka