Główna
Lekcje
O nas
Ciekawostki
Galeria
Hydepark
Subskrybcja
Linki
Kontakt
 
     
 

Tango w Budapeszcie IV/V 2006

  Strona główna

widok z góry
zamkowej

Baszta Rybacka

Wielka Synagoga

 

Korzystając z zaproszenia naszych węgierskich znajomych wybraliśmy się na długi weekend do Budapesztu.
Tango tańczy się tam od 1995/96. Tańczy jakieś 100-200 osób, mniej więcej tyle samo kobiet co i mężczyzn a na milongi jednorazowo przychodzi około 30-40 osób. Są one organizowane 6 razy w tygodniu, w tym jedna (zależnie od warunków atmosferycznych) na dziedzińcu zamku królewskiego. Z kolei milonga sobotnia jest organizowana co drugi tydzień i niestety na nią nie trafiliśmy :(
Dużo par tańczy w dalekim trzymaniu, modne jest nuevo oraz pokazowe figury toteż przy bardziej zatłoczonym parkiecie trzeba bardzo uważać... Zwolenniczki bliskiego trzymania znajdą tu także kilku świetnie tańczących w tym stylu panów :) Uwaga dla panów - dobre partnerki tu praktycznie nie siedzą, są "przekazywane" na parkiecie "z rączki do rączki". Pań prowadzących nie ma. Proszenie wzrokiem jak najbardziej działa :)

Dobry opis milong oraz wydarzeń tangowych w j.ang jest na stronie: http://milonga.hu

 


Milonga Opera
Fenomén Dance Studio 
41. Paulay Ede str., 6th disctrict
sb 20:30 - 23:40
wstęp 500 forintów ok 8 zł

 
   

Duża sala z lustrami, bardzo dobry parkiet, muzyka - klasyczna podzielona w tandy z cortinami. Niezależnie od pory roku jest tu zawsze bardzo gorąco w związku z czym trzeba się dość lekko ubrać i zaopatrzyć się w duże ilości wody (można przynieść własną).


Milonga Tango Libre
Cinema Uránia
21. Rákóczi út, 8th district
nd 20:00-23:30
wstęp 500 forintów ok 8 zł

 

Najbardziej popularna milonga, na antresoli pięknego, zabytkowego kina. Na podłodze parkiet, muzyka - tandy klasycznych tang na zmianę z muzyką "tangopochodną". Bardzo miła atmosfera :)